jo.grabow.pl
Biuletyn Informacji Publicznej
 Jednostek Organizacyjnych Gminy Grabów www.grabow.pl
CUS strona główna 

Struktura Organizacyjna
 

W Centrum Usług Społecznych są następujące stanowiska:

P.O. DYREKTORA CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH W GRABOWIE NAD PILICĄ

Magdalena Kopka

tel./fax.: (48) 662 70 77 

e-mail: m.kopka@grabow.pl

cus@grabow.pl

 

 

KSIĘGOWOŚĆ:

MONIKA KORNATEK - P.O. Głównego Księgowego

tel./fax.: (48) 662 70 77 e-mail: m.kornatek@grabow.pl

 

PRACOWNICY SOCJALNI:

AGNIESZKA PISAREK- starszy pracownik socjalny

e-mail: m.pisarek@grabow.pl

JOANNA ADAMCZYK -starszy pracownik socjalny

e-mail: j.adamczyk@grabow.pl

AGNIESZKA GOSTKOWSKA - pracownik socjalny

e-mail: a.gostkowska@grabow.pl

 

 REFERENT:

MONIKA MALISZEWSKA

e-mail: m.maliszewska@grabow.pl

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowane przez: Jola Stefaniak | Data wprowadzenia: 2012-01-19 12:31:06 | Data modyfikacji: 2024-10-03 14:00:45.
Rejony opiekuńcze pracowników socjalnych Centrum
Usług Społecznych 

Rejony opiekuńcze pracowników socjalnych

 

Opublikowane przez: Magdalena Kopka | Data wprowadzenia: 2017-02-10 08:56:56 | Data modyfikacji: 2024-12-09 09:03:08.
Regulamin organizacyjny 

Regulamin Organizacyjny Centrum Usług Społecznych w Grabowie nad Pilicą

 regulamin organizacyjny CUS_Grabów nad Pilicą.docx

Opublikowane przez: Magdalena Kopka | Data wprowadzenia: 2024-12-09 08:53:12.
Zespół Interdyscyplinarny ds. przeciwdziałaniu
przemocy w rodzinie

Zadaniem Zespołu Interdyscyplinarnego jest integrowanie i koordynowanie działań przedstawicieli różnych instytucji oraz specjalistów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, diagnozowanie problemu przemocy w rodzinie, podejmowanie działań w środowisku zagrożonym przemocą w rodzinie, inicjowanie interwencji w środowisku dotkniętym przemocą oraz rozpowszechnianie działań w stosunku do osób stosujących przemoc.

Celem powołania Zespołu Interdyscyplinarnego jest szybsze i skuteczniejsze podejmowanie działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa, wstrzymanie zjawiska przemocy w rodzinie a także planowanie i realizacja działań pomocowych w oparciu o diagnozę potrzeb (w tym realizacja procedury Niebieskiej Karty).

Podstawowym celem działania Zespołu Interdyscyplinarnego jest koordynacja działań w celu skutecznego rozwiązywania problemów określonych rodzin. Koordynacja ta łączy w sobie konieczność przepływu informacji między instytucjami mogącymi zapewnić pomoc, wypracowanie modelu pomocy dostosowanej do problemów danej rodziny oraz najbardziej efektywne, realne udzielanie pomocy.

O przemocy domowej możemy mówić zawsze wtedy, gdy ktoś bliski działając umyślnie i wykorzystując przy tym swoją przewagę (np. siły), narusza Twoje prawa i dobra osobiste, a także powoduje, że cierpisz i ponosisz jakieś szkody. Pamiętaj!, przemoc w rodzinie to nie tylko bicie i siniaki! Oprócz fizycznego znęcania się zalicza się do niej także przemoc psychiczną, seksualną czy ekonomiczną (kontrolę finansów i życia zawodowego). Ponadto zazwyczaj występują one łącznie, np. w rodzinie, w której ma miejsce przemoc fizyczna, pojawia się i psychiczna.

Co to jest Niebieska Karta i jak to działa ?

Jest to procedura, której celem jest zatrzymanie przemocy. Początkiem procedury jest założenie „Niebieskiej Karty A”. Można to zrobić podczas interwencji policji w domu – policja może taką kartę założyć podczas zdarzenia. Można też udać się osobiście na posterunek i tam policja również może założyć Niebieską Kartę. Oprócz policji w przypadku podejrzenia stosowania przemocy w rodzinie Niebieską Kartę zakładają również:

ośrodki pomocy społecznej,
placówki oświatowe – szkoły, przedszkola,
placówki służby zdrowia – przychodnie, szpitale,
gminne komisje rozwiązywania problemów alkoholowych,

Przy założeniu „Niebieskiej Karty A” osoba pokrzywdzona otrzymuje formularz o nazwie „Niebieska Karta B” z informacjami gdzie dodatkowo może otrzymać pomoc.

Po założeniu „Niebieskiej Karty A” przez służby, karta jest przekazywana do Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Po zapoznaniu się z kartą Zespół ustala wstępny plan pomocy i wyznacza grupę roboczą. Grupa robocza składa się ze specjalistów zajmujących się działaniem w obszarze przeciwdziałania przemocy. To Grupa Robocza spotyka się zarówno z domniemaną osobą doświadczającą przemocy, jak i domniemaną osobą stosującą przemoc.

Po przeprowadzeniu rozmów z osobami, których dotyczy Niebieska Karta realizowany jest plan pomocy. W planie pomocy może znaleźć się np. monitoring sytuacji rodzinnej przez dzielnicowego i pracownika socjalnego, pomoc psychologiczna, pomoc prawna, pomoc materialna.

Niezależnie od prowadzonej procedury Niebieskiej Karty jeżeli czujesz się zagrożona/y lub istnieje zagrożenie zdrowia i bezpieczeństwa warto wezwać policję.

PAMIĘTAJ:

MASZ PRAWO DO SZACUNKU I GODNEGO TRAKTOWANIA
MASZ PRAWO DO WŁASNEGO ZDANIA
MASZ PRAWO DO NIETYKALNOŚCI CIELESNEJ
MASZ PRAWO POPEŁNIAĆ BŁĘDY
MASZ PRAWO SZUKAĆ POMOCY, GDY TWOJE PRAWA SĄ ŁAMANE

 regulamin_zespołu.pdf

Opublikowane przez: Magdalena Kopka | Data wprowadzenia: 2024-12-09 09:34:00.

Zobacz:
 Struktura Organizacyjna .  Tablica ogłoszeń .  Sprawozdania finansowe .  Załatwianie Spraw .  Działalność, Kompetencje .  Majątek Jednostki .  Wdrażane Programy . 
Data wprowadzenia: 2024-12-09 09:34:00
Opublikowane przez: Magdalena Kopka

  Biuletyn Informacji Publicznej - jo.grabow.pl